Aktuálně běží velmi zajímavé výprodeje u značek Xero Shoes a Compressport

Po delším testování Vám dneska přináším bližší seznámení s letošní novinkou od Skinners, modelem Black 2.0.

            Název modelu je trochu zavádějící, protože se v tomto případě nejedná o druhou generaci, ale z druhé generace “skinnersek” vychází. Konkrétně z modelů Comfort 2.0 a Compression 2.0. No a zároveň výrobce odkazuje i na generaci první, která neměla vyjímatelnou vložku.

            Z výše uvedeného by se mohlo zdát, že přišel Skinners s novou verzí pohádky o Pejskovi a kočičce a uvařil takový hybridní dort. Jestli je to pravda a jak teda tato verze pohádky dopadla se dozvíte dál.

            Předně je potřeba připomenout hlavní vlastnosti a výhody základních modelů. Skinners Comfort nabízí široký a velmi pohodlný střih, s úpletem těsně pod kotníky. Tyto vlastnosti je předurčují především k pohodovým aktivitám, při kterých si vaše nožky vyloženě odpočinou - volná chůze s příjemným prožitkem spojení se zemí. Procházka, večerní posezení, kempování atd. Perfektní jsou i jako náhradní obuv třeba při cyklistice, inlinech a podobně.

Skinners Compression je oproti tomu takový “sporťák” připravený za to vzít. Má užší střih, který obepíná nohu (ale nesvírá). Vysoký úplet, díky kterému vám tyto ponožkoboty nesklouznou z nohy ani při prudké změně směru. Je to ideální parťák do posilovny, na workout, k proběhnutí, turistice…

            A jak si tedy Skinners poradil s tou kombinací? Není to takové to devatero řemesel a desátá bída?

Nebudu to příliš napínat a rovnou řeknu, že ta kombinace mě osobně velmi nadchla. Model Black 2.0 nabízí užší střih a úplet vysoký nad kotníky, takže naprosto skvěle drží na noze. Stačí to i na velmi aktivní pohyb, prakticky stejně jako u Compression. Oproti němu je ale o poznání nižší a tím pádem nabízí snadnější nazouvání a dá se nosit i v teplejším počasí (ne v úplném horku). Jako bonus je design úpletu, který se mi osobně moc líbí a rozšiřuje využití o další oblast - klidně si je můžete vzít večer na akci a garantuji vám, že s nimi vzbudíte velký zájem.

Nevýhodou pro mnohé bude absence vyjímatelné vložky - onoho již zmiňovaného odkazu na Skinners 1.0. Vložka přece jen dokáže pohltit některé ostřejší nerovnosti a bez ní je to fakt hodně “barefoot”. Pro zkušenější žádný problém, pro ty kdo s minimalistickou obuví začínají, by to mohlo být celkem trápení. Pro ty má Skinners řešení v podobě možnosti dokoupení vložky. Za mě teda ale za toto palec dolů. Myslím, že by se vložka měla dodávat standardně v základním balení a výběr by měl být na spotřebiteli. Těch pár korun navíc už by nikoho nezabilo…

            A jaký je tedy závěr? Za mě je tento model hodně povedený rozsahem použití. Black 2.0 nosím hodně často a rád. Moc se mi líbí možnost je využít pro sport i volný čas. Absence vložky mi vlastně nevadí vůbec, naopak právě vložka je často tím, co mě občas štve u Comfortů a proto je často používám bez vložky. Ale je pravdou, že jsem poměrně zkušeným “skinrsákem”.

Jak už jsem psal výše, nadchnul mě jejich design a to je právě jedna z devíz, které by mohly pomoci k jejich rozšíření mezi uživatele. Zatím se totiž zdá, že tak trochu stojí v pozadí a spotřebitelé v drtivé většině volí osvědčené Skinners Comfort. Byla by škoda, kdyby to tak zůstalo, protože tato limitovaná edice má hodně co nabídnout.

Dočetl jsi až na konec? Gratuluji a jako bonus přidávám slevový kód 150Kč platný pro model Black 2.0 i Compression 2.0. V nákupním košíku zadej kód Black2